Kişisel Birşeyler

Instagram Hashtag Görünmüyor Hatası Çözümü

instagram hashtag görünmüyor

Son zamanlarda birçok kişinin başına gelen Instagram hashtag görünmüyor sorunu, Instagram’ın hashtag algoritmasında yaptığı değişikliklerden kaynaklıdır.

Türkçe içerikli bazı sitelerde, hesabınızı kapatıp açın, 1 ay paylaşım yapmayın benzeri saçma ve hiçbir işe yaramayan öneriler var. Bozulan bir elektronik eşyayı kapatıp/açarak düzeltmeye çalışanların bu önerileri yapması normaldir 🙂

Instagram Hashtag Engeli Nedenleri

 • Instagramın botları engellemek için yaptığı hashtag algoritmasındaki değişiklikler, yenilikler,
 • Yeni açılan bir Instagram sayfasında çok fazla paylaşım yapılması,
 • Yeni açılan bir Instagram sayfasında çok fazla hashtag kullanımı,
 • Yasaklı hashtag kelimeleri kullanımı.

Hashtag Engeli Olan Hesapta Yapılması Gerekenler

 • Paylaşımlarınızda yasaklı hashtagler göndermediğinizden emin olun. Yasaklı hashtag kullandıysanız bu paylaşımları kaldırın.
 • Çok fazla hashtag kullandığınız paylaşımlarınızı silin.
 • Instagram ve hashtag ile ilgili uygulamalar/siteler kullanıyorsanız hesabınızdan kaldırın, tekrar kullanmayın.
 • Hesabınızda aktif olan izinli uygulamaları kontrol edin, zararlı olabilecekleri kaldırın. (Zararlı olabilecek bir uygulama olduğunu görürseniz, uygulamayı kaldırdıktan sonra şifrenizi de değişin.)

Instagram hashtag görünmüyor hatası çözümü. Yukarıdaki yapılması gereken adımları sayfanızda uyguladıktan sonra 24 saat boyunca yeni bir paylaşım eklemeyin. Sonrasında aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alarak paylaşım yapmaya devam edin. Tavsiyeleri uyguladıktan sonra hashtag engeliniz anında düzelmeyecektir. Engelin kalkması için zaman gerekli. Bu süre 2 gün/1 ay arasında değişmektedir. Hashtag engeliniz kalkana kadar aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alarak paylaşım yapmaya devam edin.

Instagram Hashtag Görünmüyor Çözüm Yolları:

 • Yeni paylaşımlarınız için çok fazla hashtag kullanmayın.
 • 3 satırlık yazı için 1 hashtag6 satırlık yazı için 2 hashtag algoritmasına göre hashtag kullanımı yapın.
 • 24 saat içerisinde en fazla 3 paylaşım yapın. (Peşpeşe paylaşımlar yerine 3 paylaşımı 24 saate bölerek paylaşın.)
 • Yeni paylaşımlarınızda özel hashtagler kullanın. (Çok fazla kullanılmayan, popüler olmayan hashtagler. Hatta mümkünse daha önce kullanılmamış size özel hashtagler.)
 • Bazı paylaşımlarınızda konum eklemeyi deneyin.
 • Hashtagleri yazının en altına eklemek yerine yazı içerisindeki kelimelerden seçerek kullanın.

Örn: Bugün çok mutluyum, güzel haberler aldım. #bugun #mutlu gibi kelime sonunda hashtag kullanımı yerine aşağıdaki gibi kullanım yapın.
#Bugün çok #mutluyum güzel haberler aldım.

 • Paylaşımlarınızı telefonunuzdan yapın. (Paylaşım programları, siteleri kullanmayın. Kendi bilgisayarınızdan mobil görünüme geçerek paylaşım yapmayın.)
 • Yasaklı hashtag kullanmamaya dikkat edin. (Yaklaşık 114.000’den fazla yasaklanmış hashtag mevcut.)

Tüm adımları doğru olarak uyguladığınızda instagram hashtag görünmüyor sorununuz belirli bir süre içinde otomatik olarak düzelecektir. Bu süre 2 gün/1 ay arasında değişmektedir. Sorularınız olursa yorum bölümünü kullanabilirsiniz.Bu yazıyı değerlendirin.
14     5/5

36
Yorumlar

avatar
13 Yorum Sayısı
23 Yanıt Sayısı
12 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorum dizisi
12 Yorum yazarları
Aynur yesilmenTuğbaYeşimaysemkübra Son yorum yazarları
  Abone Ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Fuat
Ziyaretçi
Fuat

Tavsiyelerinize uydum 1 hafta içinde engel kalktı, gerçekten teşekürler.

Tülay
Ziyaretçi
Tülay

paylaşımları tamamen silmek yerine düzenleyip hashtagleri kaldırsak olur mu acaba ?

Gökçe
Ziyaretçi
Gökçe

Merhabalar # engeli aldım son 5 gönderimi tamamiyle sildim ve 10 gönderideki tüm # kaldırdım 24 saat çıkış yaptım acaba düzelirmi ve düzeldiğini nasıl anlarım

clskn
Ziyaretçi
clskn

merhaba ben # engeli aldim havuzda verilen sifreler de resimlerim gorunmuyor ve instagramda dediginiz izinli uygulamalar kismini bulamiyorum 1 haftayi gecti belki 10 gunden fazla oldu havuzda resimlerim gorunmuyor ne yapabilirim

Halil
Ziyaretçi

Merhabalar.İşletme hesabım mevcut.Benim herhangi bir etiket engelim yok.# yazıp gönderimi paylaşmama rağmen etikete girdiğimde en yeniler kısmına gönderim düşmüyor ve istatistiklerde konu etiketlerinden hiçbir etkileşim yok.Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

sedat
Ziyaretçi
sedat

Tavsiyelerinizi uygukayacagim sonuç için tekrar yorum yaparım teşekkürler

kübra
Ziyaretçi
kübra

Merhaba bende 4 gündür hangi hastage gönderi atsam orada yok etiketleri sildim 10 tanesini falan 5 gönderiyi arşive aldım düzelir mi acaba ? 😟

aysem
Ziyaretçi

Merhaba, yaklaşık 1 yıldır hesabımıza ait paylaşımlar hastaglerde, lokasyonda vs gözükmüyor haliyle ne beğeni ne görüntüleme sayımızda bir artış oluyor. Yasaklı bi kaç kelime kullanımı yapmış olduğumuzu tespit ettik fakat tahminimizce rakip firmalar tarafından da bloklandık. Bunları nasıl düzeltebiliriz? ek olarak bunlar tahmini şeyler gerçekten engelin neyden kaynaklı olduğunu nasıl öğrenebilirim. Son olarak size ulaşabileceğimiz bir mail adresi, iletişim kurabilmek adına burası haricinde bir yer var mı

Yeşim
Ziyaretçi
Yeşim

Bendede aynı durum var bütün gönderi altındaki yazıları kaldırdım ama bekliyorum

aysem
Ziyaretçi

ek olarak bunlar tahmini şeyler gerçekten engelin neyden kaynaklı olduğunu nasıl öğrenebilirim

Yeşim
Ziyaretçi
Yeşim

Merhaba işletme hesabı açtım ve # ler görünmüyor.Yasaklı oldum sanırım paylaşımlarım altındaki bütün yazıları silmeyi düşünüyorum çözüm olurmu?birde yasaklı kelimeleri internetten bakıp yazmaya dikkat etmeyi düşünüyorum doğru yoldamıyım ?

Tuğba
Ziyaretçi
Tuğba

Merhaba benim engelim 16gün oldu ve hala kalkmadı. Şifreli etkinliklere katılıyordum her fotoğrafında çok fazla konu etiketi ENGELİ yedim. Ama bidaha da onlarw hastag eklemedim. Ve büyük hastagleri silip fotoğrafları arşivledim ama hala geçmedi engelim kaç gün daha sürer?

Aynur yesilmen
Ziyaretçi
Aynur yesilmen

Kurallara uymama rağmen sayfam sürekli hashtag engeli var ve bu bazen 2 /3ay sürüyor

Aynur yesilmen
Ziyaretçi
Aynur yesilmen

Kurallara uymama rağmen sayfam sürekli hashtag engeli alıyor ve bu aylarca sürüyor