Kişisel Birşeyler

Filezilla Klasör Listesi Alınamadı

Filezilla ile Ftp girişi yaparken bağlantı zaman aşımına uğradı veya klasör listesi alınamadı gibi hatalarla karşılaşıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Klasör Listesi Alınamadı Hatası Çözümü

1. Yöntem: Öncelikle ayarlarda değişiklik yapabilmeniz için Dosya -> Site Yöneticisi bölümünden sitenizi ekleyin. Genel kısmından Yalnız düz FTp kullanılsın (düşük güvenlik) bölümünü seçerek giriş yapmayı deneyin.

Yalnız düz FTp kullanılsın (düşük güvenlik)

2. Yöntem: Erişim yapmak istediğiniz sitenin sunucusu Pasif modu desteklemiyor olabilir. Bu sorunu düzeltmek için Düzen -> Ayarlar -> FTP bölümünden Aktarım Kipini “Aktif” olarak değiştirip tekrar giriş yapmayı deneyin.

Klasör Listesi Alınamadı

Filezilla Aktarım Kipi Kalıcı Olarak Aktif Yapma

Sunucunuzda root erişiminiz varsa aktarım kipi sorununu düzeltmek için güvenlik duvarını kapatabilirsiniz. Bunun için IPtables servisini kapalı durumuna getirmeniz gerekir. IPtables kapalı duruma getirmek için putty ile root girişi yaptıktan sonra sırayla aşağıdaki komutları uygulayın.

service iptables stop
service ip6tables stop

yukarıdaki komutları uyguladıktan sonra IPtables servisi geçici olarak kapalı duruma geçecektir. Sisteminiz yeniden başladığında IPtables servisi otomatik olarak yeniden başlayacaktır, komple kapatmak için aşağıdaki komutlarıda uygulamayı unutmayın.

chkconfig iptables off
chkconfig ip6tables off

Bu yazıyı değerlendirin.
0     0/5

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir

The best, cool and quality WallPapers.
VoBss provides best and up to date wallpapers, memes and ringtones for our visitors.
WPTunnel where you can find high quality and unique wallpapers carefully selected for you.